BAS


Інформаційно-технологічний супровід (березень 2021 року)

 

У цьому інформаційному листі:

1. Важлива інформація

2. Дайджест нових матеріалів, опублікованих з моменту попереднього огляду

3. Ціни

 


1. ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

Запрошуємо на онлайн-семінар "Лекторій"

Запрошуємо на онлайн-семінар "Лекторій" на тему "Зарплатні податки: нова форма звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ", який відбудеться 31 березня 2021 року в рамках інформаційно-технологічного супроводу (ІТС) користувачів.

Онлайн-семінар БЕЗКОШТОВНИЙ для користувачів пакетів онлайн-сервісів "ІТС ПРОФ", "Тех.підтримка", "Бухгалтерський"!

Ознайомитися з детальною програмою, а також зареєструватися на онлайн-лекторій можна на сайті Всеукраїнської громадської організації "Спілка автоматизаторів бізнесу".

 

Заохочувальна програма для користувачів "ІТС ПРОФ"!

З січня 2021 року стартувала заохочувальна програма для користувачів, що оформлюють договори "ІТС ПРОФ" на тривалий термін. В акції можуть взяти участь користувачі, які уклали договори "ІТС ПРОФ" на 12 місяців (у т. ч. пільгові договори "ІТС ПРОФ" за схемою 8 + 4) або 24 місяці на умовах оплати за весь період (за передоплатою). Термін дії заохочувальної програми – 1 рік (до грудня 2021 року включно).

Зареєструватися в заохочувальній програмі можна не пізніше 28-го числа (включно) того місяця, з якого починається договір "ІТС ПРОФ". Наприклад, для договорів, що починаються з січня 2021 р. – до 28 січня 2021 р., для договорів, що починаються з лютого 2021 р. – до 28 лютого 2021 р. і т. д. Зареєструватися після зазначених дат неможна.

Для користувачів при укладенні договорів "ІТС ПРОФ", які починаються з січня, лютого або березня 2021 року, передбачені наступні подарунки:

 • стильні брендовані складні навушники при укладенні договорів "ІТС ПРОФ" на 12 місяців (у т. ч. пільгові договори "ІТС ПРОФ" за схемою 8+4) або на 24 місяці
 • додатково стильні брендовані навушники будуть упаковані в спортивний мішок з логотипом BAS при укладені договорів "ІТС ПРОФ" на 24 місяці

Для користувачів, які уклали договори "ІТС ПРОФ" на 12 місяців (у т. ч. пільгові договори "ІТС ПРОФ" за схемою 8+4) або на 24 місяці, які починаються з квітня 2021 року, в якості подарунка надаються брендований калькулятор та дорожній фен.

Про подарунки, які отримають учасники заохочувальної програми в наступних місяцях, буде в подальшому повідомлено на сторінці програми на сайті ІТС.

Дізнатися детальніше про правила проведення та зареєструватися в заохочувальній програмі можна на СТОРІНЦІ.

 

Доступ до сервісу ІС ІТС

Усі користувачі, які мають пакети онлайн-сервісів "ІТС ПРОФ", "Тех.підтримка", "ІТС ДЛЯ ВІДДАЛЕНОГО ОФІСУ", а також договір ІТС для Партнерів, отримують повний доступ до сервісу інформаційної системи ІТС на сайті. Користувачі пакету "ІТС ТЕХНО" отримують доступ до сервісу інформаційної системи ІТС в обмеженому обсязі (тільки до онлайн-документації з продуктів для автоматизації бізнесу).

Доступ на сайт відкривається на час дії пакетів сервісів ІТС.

До уваги користувачів і партнерів!

Доступ до ІС ІТС здійснюється з використанням облікового запису Порталу ІТС. Тобто окремої реєстрації на сайті інформаційної системи ІТС не потрібно, користувач заходить на сайт з тим же логіном і паролем, що і на Портал ІТС.

Як зареєструватися на Порталі ІТС, описано в розділі "Як отримати доступ до інформаційної системи ІТС".

Перевірити реєстрацію договору ІТС можна в особистому кабінеті Порталу ІТС в розділі "Договори".

З усіх питань щодо роботи з інформаційною системою ІТС і сайту its.1c.ua звертайтеся за адресою web-its@1c.ua.

Питання про роботу Порталу ІТС можна задавати на webits-info@1c.ua.

 


2. ДАЙДЖЕСТ НОВИХ МАТЕРІАЛІВ, ОПУБЛІКОВАНИХ З МОМЕНТУ ПОПЕРЕДНЬОГО ОГЛЯДУ

Методична підтримка типових рішень BAS

У поточному випуску користувачам рішень "BAS Бухгалтерія" та "BAS Бухгалтерія КОРП" рекомендуємо ознайомитися з актуалізованою методикою нарахування податкового кредиту та податкових зобов'язань при придбанні товарів для їх використання у частково оподатковуваних операціях господарської діяльності, а також з методикою складання уточнюючого розрахунку з ПДВ у випадках, якщо помилки виявлені до та після закінчення граничного строку подання декларації.

Користувачам програм "BAS Бухгалтерія КОРП", "BAS ERP" та "BAS Комплексне управління підприємством" рекомендуємо ознайомитися з методикою нарахування допомоги на поховання.

Для користувачів програм "BAS ERP", "BAS Комплексне управління підприємством" та "BAS Управління торгівлею" представлено методику обліку платників єдиного податку та актуалізовано порядок заповнення даних про відповідальних осіб власної організації.

Користувачам програм "BAS ERP" та "BAS Комплексне управління підприємством" рекомендуємо ознайомитися з методиками обліку малоцінних активів. А саме, з описом методів нарахування амортизації в бухгалтерському та податковому обліку, прикладами нарахування амортизації методами "50% - 50%" та "100%", а також з методикою пооб’єктного обліку малоцінних активів.

Користувачам програми "BAS Малий бізнес" рекомендуємо ознайомитися зі статтями, автором яких є Анна Федосюк, спеціаліст-консультант компанії "Хвоя Інтегра". В матеріалах представлені різні аспекти використання прикладного рішення для автоматизації ключових процесів на підприємствах малого бізнесу. У поточному випуску у розділі "CRM" рекомендуємо ознайомитися з методикою налаштування інтеграції зі службами Google. У розділі "Грошові кошти" опубліковано методику відображення перерахування грошових коштів постачальникові з детальним описом реквізитів документа оплати, а також методику планування надходження грошових коштів за допомогою документів розрахунків і спеціалізованого документа планування.

Для користувачів усіх типових програм для автоматизації бізнесу оновлено архів курсів валют за попередній рік, що завантажується з сайту ІТС. У поточному випуску опубліковано архів курсів валют за період "березень 2020 р. – лютий 2021 р.".

 

Консультації з питань роботи рішень BAS

Розділ доповнено переліком рекомендацій та відповідей на питання щодо роботи рішень BAS.

 

Методична підтримка розробників та адміністраторів

Для розробників конфігурацій оновлено опис, терміни підтримки і xsd-схеми актуальної версії формата "EnterpriseData".

 

Сервіси здачі електронної звітності та обміну первинними документами

У довідник "Сервіси здачі електронної звітності та обміну первинними документами" у розділ "Методичні рекомендації з використання сервісу "FREDO Звіт" додано порядок обміну документами з ДПС.

Розділи "Консультації з використання сервісу "FREDO Звіт" та "Консультації з використання сервісу "FREDO ДокМен" доповнено переліком проблемних ситуацій та порядком їх виправлення, а також відповідями на питання з роботи сервісів "FREDO".

З моменту попереднього огляду випущено версію "FREDO" 01.03.021.

 

Сервіс електронного документообміну FlyDoc

У розділі "Методичні рекомендації з використання модулю FlyDoc" підрозділ "Налаштування модулю" доповнено порядком публікації шаблону на платформі ПТАХ. Також у підрозділі оновлено методики налаштування підписів для певного типу документа, копіювання налаштувань видів електронних документів, додавання факсиміле, налаштування шаблонів користувача, підключення сторонньої бази даних для зберігання електронних документів у FlyDoc, налаштування механізму формування облікових документів на основі електронних документів, завантаження нових сертифікатів електронних цифрових підписів у FlyDoc.

У підрозділі "Робота з документами" рекомендуємо ознайомитися з методикою збереження змін у електронному документі без підписання КЕП. Також оновлено методики відображення документів на робочому столі FlyDoc після проведення, пошуку та створення номенклатури, повторної відправки документа у разі відхилення його контрагентом, розширеного відбору документів, відправки посилання на документ, прив’язки електронних документів до існуючих облікових документів, додавання вкладень до електронних документів, повторної відправки квитанції, редагування вхідних електронних документів, створення універсального документа.

 

Консультації аудитора

Довідник "Консультації аудитора" доповнено новими консультаціями з питань бухгалтерського, податкового та кадрового обліку, наданими в рамках сервісу "Консультації аудитора". Для ознайомлення з матеріалами довідника необхідна наявність пакету онлайн-сервісів "ІТС ПРОФ" або "Бухгалтерський".

Поставити запитання аудитору, в тому числі для допомоги у формуванні запиту до ДПС, можна за адресою answ_audit@1c.ua або за допомогою web-форми з особистого кабінету на сайті ІТС.

Користувачі, які мають діючий договір "ІТС ПРОФ" або "Бухгалтерський", можуть щомісячно задавати запитання аудитору. 

Детальніше про сервіс "Консультації аудитора" та умови його надання можна дізнатися на сторінці сервісу на Порталі ІТС.

 

Консультації для бухгалтера

У зв'язку зі змінами законодавства актуалізовано підрозділи "База нарахування, розміри та обчислення ЄСВ" та "Відповідальність за порушення законодавства" розділу "Єдиний внесок на соціальне страхування (ЄСВ)" довідника "Праця та заробітна плата". Також у довіднику на прикладі роботи в конфігурації "Зарплата і Управління Персоналом" оновлено приклади підрозділу "Бухгалтерський облік сум ЄСВ" розділу "Єдиний внесок на соціальне страхування". Матеріали довідника актуальні і для користувачів конфігурації "Управління виробничим підприємством".

За нульовою ставкою ПДВ оподатковуються як експортні операції, так й низка інших операцій. Саме про інші операції, щодо яких платники ПДВ мають право застосувати ставку податку у розмірі 0 відсотків, й піде мова у новому матеріалі "Операції, що оподатковуються за нульовою ставкою ПДВ (крім експортних операцій)" підрозділу "Експортні операції" розділу "Експортно-імпортні операції" довідника "ПДВ: правила оподаткування та облік".

Опубліковано чергові коментарі методистів до нормативних документів. Звертаємо увагу на найбільш важливі:

 • Коментар від 05.03.2021: ВРУ: для операцій з постачання та ввезення окремих видів сільгосппродукції ставка ПДВ 14%. 
 • Коментар від 02.03.2021: НБУ вдосконалив порядок валютного регулювання. 
 • Коментар від 24.02.2021: Мінсоцполітики України: за рахунок коштів роботодавця оплачуються тільки ті дні непрацездатності, в які працівник хворів і перебував у трудових відносинах. 
 • Коментар від 19.02.2021: Мінфін України щодо обов’язку подання "старої" звітності з ЄСВ у 2021 році. 
 • Коментар від 16.02.2021: Мінфін України щодо подання Єдиної звітності з ПДФО, військового збору та ЄСВ з типом "Довідковий" для нарахування пенсій, лікарняних та декретних. 
 • Коментар від 09.02.2021: Мінфін України вніс зміни до форм податкової накладної та податкової декларації з ПДВ. 
 • Коментар від 09.02.2021: НБУ спростив вимоги до касових документів. 

Опубліковано відеоматеріали доповідей семінарів "Лекторій":

 • від 9 лютого 2021 року, який був присвячений впливу законодавчих змін 2020 р. на бізнес в 2021 р.
 • від 2 березня 2021 року, який був присвячений актуальним питанням та змінах що стосуються ПДВ

Переглянути відеоматеріали можуть користувачі, які мають пакети онлайн-сервісів "ІТС ПРОФ", "Тех.підтримка" або "Бухгалтерський".

Додано нові консультації та відповіді на питання в довідник "Дебет-Кредит. Питання і консультації".

У довіднику "Календар бухгалтера" представлена інформація про терміни сплати податків і зборів, а також терміни подачі фінансової, податкової, статистичної звітності у березні 2021 року.

На сайті ІТС представлена актуальна станом на 28.02.2021 р. нормативно-правова база "ЛІГА:ЗАКОН. Інформаційно-правова підтримка", підготовлена ІАЦ "Ліга".

 

Консультації для бюджетної сфери

Довідник "Бухгалтерський облік суб’єктів державного сектору" доповнено новим матеріалом "Податок на доходи фізичних осіб" у підрозділі "Розрахунки за податками і зборами" розділу "Зобов’язання". В матеріалі представлено інформацію про платників, об’єкт оподаткування, базу оподаткування, ставки податку, порядок нарахування та утримання ПДФО, податкову соціальну пільгу, порядок сплати (перерахування) ПДФО до бюджету, бухгалтерський облік та звітність з ПДФО. Також у довіднику актуалізовано інформацію підрозділу "Порядок складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів" розділу "Фінансова, бюджетна та інші звітності суб'єктів державного сектору" у зв’язку зі змінами внесеними наказами Мінфіну України від 22.12.2020 р. № 794 та від 13.01.2021 р. № 7 в Порядок складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів № 44.

Довідник "Закупівлі за державні кошти" доповнено новим розділом "Закупівлі в Prozorro Market", в якому представлено інформацію стосовно організації роботи в Prozorro Market, подання, розгляду та відхилення заявок на участь у відборі, доступу та виключення учасника з Prozorro Market, порядку розміщення інформації про товари, підстави та способи для здійснення закупівель в Prozorro Market, договору з постачальником, укладеного з використанням Prozorro Market, вартості участі в Prozorro Market. Інформація корисна суб’єктам державного сектору, комерційним підприємствам – постачальникам товарів, робіт і послуг для бюджетних установ, учасникам державних тендерів.

 

Нові версії прикладних рішень, що випущені з моменту попереднього огляду

Отримати оновлення зазначених прикладних рішень можна за допомогою сервісу "Оновлення програм".

Рішення Business Automation Software для масового та корпоративного ринку:

 • "BAS Бухгалтерія КОРП", редакція 2.1, версії 2.1.9.2 та 2.1.10.1 (оновлення + перехід з Базової на ПРОФ + перехід з ПРОФ на КОРП)
 • "BAS Бухгалтерія ПРОФ", редакція 2.1, версії 2.1.9.2 та 2.1.10.1 (оновлення + перехід з Базової на ПРОФ)
 • "BAS Бухгалтерія. Базова", редакція 2.1, версії 2.1.9.2 та 2.1.10.1
 • "BAS Управління торгівлею", редакція 3.2, версія 3.2.18.3
 • "BAS Комплексне управління підприємством", редакція 2.1, версії 2.1.18.3 та 2.1.19.3
 • "BAS ERP", редакція 2.1, версії 2.1.18.3
 • "BAS Малий бізнес", редакція 1.6, версія 1.6.13.3
 • "BAS Малий бізнес. Базова", редакція 1.6, версія 1.6.13.3 (оновлення + перехід з Базової на ПРОФ)

Галузеві рішення Business Automation Software:

 • "BAS Громадське харчування", редакція 2.1, версія 2.1.9.2
 • "BAS Будівництво. Бухгалтерія", редакція 2.1, версії 2.1.6.1 та 2.1.7.1
 • "BAS Будівництво. Керування фінансами", редакція 2.1, версія 2.1.6.1
 • "BAS АГРО. Бухгалтерія", редакція 2.1, версія 2.1.9.2
 • "BAS АГРО. ERP", редакція 2.1, версія 2.1.18.1
 • "BAS АГРО. Бухгалтерія елеватора, млина і комбікормового заводу", редакція 2.1, версія 2.1.9.2

Спільні рішення Business Automation Software + FlyDoc:

 • "BAS Бухгалтерія ПРОФ + FlyDoc", редакція 2.1, версія 2.1.10.1
 • "BAS Бухгалтерія КОРП + FlyDoc", редакція 2.1, версія 2.1.9.2
 • "BAS Комплексне управління підприємством + FlyDoc", редакція 2.1, версія 2.1.18.3
 • "BAS Управління торгівлею + FlyDoc", редакція 3.2, версія 3.2.18.3
 • "BAS Малий бізнес + FlyDoc", редакція 1.6, версії 1.6.13.2 та 1.6.13.3

Технологічна платформа 1С:Підприємство 8:

 • 1С:Підприємство 8, версія 8.3.18.1334
 • 1С:Підприємство 8, версія 8.3.17.1989

Типові рішення 1С:Підприємство 8:

 • "Управління торговим підприємством для України", редакція 1.2, версії 1.2.59.1 та 1.2.60.1
 • "Управління виробничим підприємством для України", редакція 1.3, версії 1.3.70.1 та 1.3.71.1
 • "Зарплата і Управління Персоналом для України", редакція 2.1, версії 2.1.59.1 та 2.1.60.1 (оновлення + перехід з Базової на ПРОФ)
 • "Зарплата і Управління Персоналом для України. Базова", редакція 2.1, версії 2.1.59.2 та 2.1.60.1

Галузеві рішення 1С:Підприємство 8:

 • "Управління будівельною організацією для України", редакція 1.3, версії 1.3.69.2 та 1.3.71.1 (оновлення + повний дистрибутив)
 • "Бухгалтерія будівельної організації", редакція 1.2, версії 1.2.60.1 та 1.2.60.1 (оновлення + повний дистрибутив)
 • "Управління сільськогосподарським підприємством для України", редакція 1.3, версії 1.3.70.1 та 1.3.71.1 (оновлення + повний дистрибутив)
 • "Підрядник будівництва 4.0 Керування фінансами", редакція 1.2, версія 1.2.59.1 (оновлення + повний дистрибутив)
 • "Бухгалтерія елеватора, млина і комбікормового заводу для України", редакція 1.2, версія 1.2.57.1 (оновлення + повний дистрибутив)

 


3. ЦІНИ

Роздрібні ціни на ІТС
Вид договору ІТС
Договір
Рекомендована роздрібна ціна договору ІТС,
грн. без ПДВ
Доступ до пакету онлайн-сервісів за тарифом "ІТС ПРОФ"
 
24 міс.
19800
 
12 міс.
9900
 
6 міс.
5400
 
3 міс.
3000
 
1 міс.
1500
 
пільговий супровід 12 міс. за схемою 8+4
5800
 
із щомісячною оплатою
1000
Доступ до пакету онлайн-сервісів за тарифом "ІТС ТЕХНО" 
 
12 міс.
6600
 
6 міс.
3900
 
із щомісячною оплатою
660
"ІТС ДЛЯ ВІДДАЛЕНОГО ОФІСУ" на 12 міс. (залежно від кількості дозволів)
 
від 1 до 5
1400
 
від 6 до 10
1280
 
від 11 до 20
1160
 
від 21 до 50
1040
 
від 51 до 100
920
 
більше 100
800
Апгрейд з "ІТС ТЕХНО" на "ІТС ПРОФ"
 
доплата за 1 місяць
300
 
доплата за 2 місяці
600
 
доплата за 3 місяці
900
 
доплата за 4 місяці
1200
 
доплата за 5 місяців
1500
 
доплата за 6 місяців
1800
 
доплата за 7 місяців
2100
 
доплата за 8 місяців
2400
 
доплата за 9 місяців
2700
 
доплата за 10 місяців
3000
 
доплата за 11 місяців
3300

 

Роздрібні ціни на "ІТС ПРОФ" за програмою лояльності
Придбаний договір ІТС
Тривалість попереднього договору ІТС
24, 12 міс.
або
пільговий 8+4
6 міс.
3 міс. 
(в т.ч. пільговий)
1 міс.
Рекомендована роздрібна ціна договору ІТС, грн. без ПДВ
"ІТС ПРОФ" на 12 місяців
8700
9300
9600
9800
"ІТС ПРОФ" на 6 місяців
4800
5100
5250
5350
"ІТС ПРОФ" на 3 місяці
2700
2850
2925
2975
"ІТС ПРОФ" на 1 місяць
1400
1450
1475
1490

 

Роздрібні ціни на пакет онлайн-сервісів "Тех.підтримка"
Вид доступу до онлайн-сервісу
Рекомендована роздрібна ціна,
грн. без ПДВ
Доступ до пакету онлайн-сервісів "Тех.підтримка" на 12 міс.
3000

 

Роздрібні ціни на пакет онлайн-сервісів "Бухгалтерський"
Вид доступу до онлайн-сервісу
Рекомендована роздрібна ціна,
грн. без ПДВ
Доступ до пакету онлайн-сервісів "Бухгалтерський" на 12 міс.
5900

 

Роздрібні ціни на пакет онлайн-сервісів "RDI Service"
Вид доступу до онлайн-сервісу
Рекомендована роздрібна ціна,
грн. без ПДВ
Доступ до онлайн-сервісу "RDI Service" на 12 міс.
720

 

Роздрібні ціни на онлайн-сервіси "FREDO"
Вид доступу до онлайн-сервісу
Рекомендована
роздрібна ціна,
грн. без ПДВ
Доступ до пакету онлайн-сервісів "FREDO" для юр. особи на 12 міс.
3000
Доступ до пакету онлайн-сервісів "FREDO" для юр. особи (додаткове підключення) на 1 міс.
250
Доступ до пакету онлайн-сервісів "FREDO" для ФОП на ССО на 12 міс.
1200
Доступ до пакету онлайн-сервісів "FREDO" для ФОП на ССО (додаткове підключення) на 1 міс.
100
Доступ до онлайн-сервісу "FREDO Звіт" для юр. особи (додаткове підключення) на 1 міс.
200
Доступ до онлайн-сервісу "FREDO Звіт" для ФОП на ССО (додаткове підключення) на 1 міс.
30
Доступ до онлайн-сервісу "FREDO ДокМен" (додаткове підключення) на 1 міс.
83

 

Роздрібні ціни на онлайн-сервіс "ІТС Галузевий"
Вид сервісу 
"ІТС Галузевий"
Кількість місяців
Рекомендована роздрібна ціна, грн. без ПДВ
Доступ до онлайн-сервісу "ІТС Галузевий" 1-ї Категорії
 
1 міс.
540
 
3 міс.
1170
 
6 міс.
2160
 
12 міс.
4050
 
Пільговий 12 міс. (8+4)
2700
Доступ до онлайн-сервісу "ІТС Галузевий" 2-ї Категорії
 
1 міс.
1080
 
3 міс.
2340
 
6 міс.
4320
 
12 міс.
8100
 
Пільговий 12 міс. (8+4)
5400
Доступ до онлайн-сервісу "ІТС Галузевий" 3-ї Категорії
 
1 міс.
2160
 
3 міс.
4680
 
6 міс.
8640
 
12 міс.
16200
 
Пільговий 12 міс. (8+4)
10800
Доступ до онлайн-сервісу "ІТС Галузевий" 4-ї Категорії
 
1 міс.
3240
 
3 міс.
7020
 
6 міс.
12960
 
12 міс.
24300
 
Пільговий 12 міс. (8+4)
16200

 

Сервіс Консультації аудитора
Найменування
Рекомендована роздрібна ціна,
грн. з ПДВ 20%
Інформаційно-консультаційна послуга "Консультація аудитора"
450

 

Сервіс Пактум.Контрагент
Назва сервісу
Рекомендована роздрібна ціна, грн. без ПДВ
Доступ до онлайн-сервісу Пактум.Контрагент Бізнес-2200 на 12 міс.
3000
Доступ до онлайн-сервісу Пактум.Контрагент Бізнес-1200 на 6 міс.
2000
Доступ до онлайн-сервісу Пактум.Контрагент Бізнес-300 на 3 міс.
600

 

Сервіс FlyDoc
Назва сервісу
Рекомендована роздрібна ціна, грн. без ПДВ
Доступ до онлайн-сервісу електронного документообігу "FlyDoc"
для юридичної особи на 1 рік
5000
Доступ до онлайн-сервісу електронного документообігу "FlyDoc"
для фізичної особи-підприємця (ФОП) на 1 рік
2500