Розжени свій бізнес, стань лідером! НЕТСОФТ - реальна автоматизація бізнесу.
Бухгалтерський облік, звітність
uchetОБЛІК
Бухгалтерія це - мистецтво. Професія, що вимагає таланту і терпіння. Особливий дар бачити за цифрами складний світ економіки в її взаємозв'язках і гармонії.


БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК У СУЧАСНИХ УМОВАХ

Бухгалтерський облік є невід'ємною частиною функціонування будь-якого підприємства. Та в сучасних економічних умовах вести бухгалтерський облік немислимо без використання комп’ютера та пакета програмного забезпечення. Адже від бухгалтерських підрозділів компаній вимагають радикального зменшення витрат на ведення бухгалтерського обліку, водночас сподіваються, що бухгалтерія зможе вчасно та якісно звітувати перед фіскальними органами, проводити роботи з оптимізації схем сплати податків та стане надійним постачальником фінансової інформації для підтримки прийняття управлінських рішень. Як досягти цих суперечливих цілей? Застосування програмного забезпечення для ведення бухгалтерського обліку відчутно зменшить кількість ручної некваліфікованої праці. Завдяки стандартизованим механізмам ведення податкового та бухгалтерського обліку, формування звітності, закладеним у програму, забезпечується дотримання правових норм та вимог податкових органів щодо підготовки та подання звітності. Надасть можливість швидко віднаходити та аналізувати потрібну інформацію та надійно захищати облікові дані від пошкодження або втрати.

ЗМЕНШЕННЯ РУЧНОЇ ПРАЦІ

Робота бухгалтера особливо напружена під час закриття облікового періоду, виконання робіт із нарахування заробітної плати чи формування та здавання звітності. Втома та зниження концентрації призводять до частих помилок, змушуючи проводити повторний розрахунок та іноді навіть сплачувати штрафні санкції контролюючим органам за невірно підготовлені звіти.

Ведення бухгалтерського обліку в програмі:

  • дозволить практично миттєво, без значних зусиль з боку бухгалтера проводити складні періодичні розрахунки, такі як нарахування зарплати співробітникам підприємства, розрахунок амортизації основних засобів, розподіл непрямих витрат, розрахунок визначення собівартості готової продукції, наданих послуг;
  • звільнить від потреби зведення облікової інформації, наданої різними бухгалтерами, обліковцями, у єдину оборотну відомість;
  • дозволить друкувати первинні документи (накладні, акти, авансові звіти та інші) безпосередньо із програми;
  • автоматично розрахує та заповнить форми регламентованої звітності, проведе їх камеральну перевірку, дозволить підписати електронно-цифровим підписом та надіслати звіти електронною поштою до фіскальних органів, зменшуючи необхідність відвідування даних структур та витрачання часу в чергах, чекаючи реєстрації паперових звітів;
  • обмін між обліковою програмою та банківською системою Клієнт-Банк значно прискорить та спростить занесення платіжних документів до програми.

ДОТРИМАННЯ СТАНДАРТІВ ОБЛІКУ

При постановці бухгалтерського обліку на підприємстві чи інтерпретації та адаптації змін у законодавстві в систему ведення бухгалтерського обліку підприємством бухгалтер не може гарантувати, що його погляди будуть збігатися з баченням представників контролюючих органів. Відстояти свою позицію та уникнути штрафних санкцій часто буває дуже складно, а іноді неможливо.

Бухгалтерська програма здатна захистити бухгалтера, тому що:

  • у механізми роботи програмного забезпечення закладено алгоритми розрахунків та формування регламентованої звітності, розроблені та перевірені професійними аналітиками у сфері бухгалтерського та податкового обліку;
  • програмне забезпечення, таке, наприклад, як BAS Бухгалтерія, використовується на десятках тисяч вітчизняних підприємств, що підтверджує те, що бухгалтерський облік ведеться відповідно до національних стандартів;
  • своєчасне оновлення нормативно-довідкової інформації (прожиткових мінімумів, індексів інфляції, ставок податків), алгоритмів розрахунків бланків регламентованої звітності - усуне ризики подання неактуальних даних та застарілих звітних форм.

ЗАХИСТ ОБЛІКОВИХ ДАНИХ

Коли ми ведемо бухгалтерський облік у паперовому вигляді, це дає шанс для недобропорядних співробітників прикривати крадіжки матеріальних цінностей чи інші зловживання в господарській діяльності підприємства шляхом підроблення, підміни чи знищення низки первинних та зведених документів. Причому виявити такі факти та людей, винних у вчиненому, дуже складно.

Програма допоможе запобігти зловживанням, тому що:

  • зміна, видалення будь-яких облікових даних попередніх періодів миттєво відобразиться в поточній оборотній відомості, що сприятиме їх легкому виявленню;
  • авторизація при вході в систему паролем, відомим тільки конкретному користувачу і нікому більше, робить його відповідальним за всі документи, які він уносить у систему;
  • журнал реєстрацій дозволяє простежити всю історію створення, змін, вилучення документів та користувачів, які працювали з ними;
  • щоденне резервне копіювання системи та зберігання копій у недоступних місцях вбереже облікові дані від пошкодження чи втрати.

ЯК ЗРОЗУМІТИ ДЛЯ ОБЛІКУ ЯКИХ ПІДПРИЄМСТВ ПІДІЙДЕ ПРОГРАМА BAS

Лінійка програм BAS для бухгалтерського обліку є універсальним програмним продуктом який підійде для обліку підприємств які ведуть облік згідно госпрозрахункового плану рахунків (не бюджетного).

Тобто програми BAS можна використовувати на всіх господарчих та комунальних підприємствах організаційно правових форм ведення бізнесу:

  • Акціонерне товариство (АТ);
  • Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ);
  • Приватне підприємство (ПП);
  • Фермерське господарство (ФГ);
  • Фізична особа підприємець (ФОП).

Завдяки широкій функціональності програм BAS бухгалтерського напрямку їх можливо використовувати для різних видів бізнесу:

  • Оптова торгівля;
  • Роздрібна торгівля;
  • Інтернет торгівля;
  • Виробництво;
  • Виробничі та професійні послуги;
  • Некомерційні організації;
  • Фінансові підприємства.

Для підприємств з яскраво вираженою галузевою специфікою роботи були розроблені спеціалізовані рішення бухгалтерських програм bas для галузей:

  • ПММ;
  • Сільське господарство;
  • Будівництво;
  • Громадське харчування;
  • Медицина;
  • Автотранспорт;

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЯК ВИБРАТИ ТА ПРИДБАТИ ПРОГРАМИ BAS

Організація бухгалтерського обліку на підприємстві може бути справою або дуже складною, або простою. Установивши програму для ведення бухгалтерського обліку з лінійки стандартних або спеціалізованих рішень BAS, ви значно полегшите собі роботу.

Список програмних продуктів відсортований за зростанням функціональності.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОСНОВНІ МОЖЛИВОСТІ ПРОГРАМИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ BAS

План рахунків

Для накопичення інформації по господарським операціям бухгалтерська програма BAS, використовує План рахунків бухгалтерського обліку, затверджений наказом Міністерства фінансів України "Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку та Інструкції про його використання" від 30 листопада 1999 р. № 291. План рахунків складається з Рахунків бухгалтерського обліку згрупованих по їх функціональному призначенню, кожен Рахунок може мати Субрахунки та декілька Субконто, також Рахунок може бути балансовим та забалансовим, мати ознаки сумовий, кількісний, валютний.

Звітність типова та регламентована, спеціалізована

Програма бухгалтерського обліку має типові звіти які будуються на основі даних про господарські операції накопичених по Рахунках обліку:

  • Звіти: Оборотно-сальдова відомість, Шахова відомість, Головна книга — будуються по всіх балансових рахунках які містяться в плані рахунків, та аналізують стан ведення бухгалтерського обліку в цілому, по всіх розділах обліку;
  • Звіти: Оборотно-сальдова відомість за рахунком, Аналіз рахунка, Картка рахунка, Обороти рахунка — аналізують стан тільки одного бухгалтерського Рахунку, в різних розрізах та групуваннях.

Регламентована звітність — це ряд стандартних звітів які програма формує для подачі в державні установи, в податкову інспекцію, в органи статистик, інші. Прикладами такої звітності можуть бути, Баланс, Звіт про прибуток підприємства, Звіт єдиного податку, Податкова декларація з ПДВ. Також регламентовані звіти можливо формувати програма ФРЕДО Звіт автоматично завантажуючи дані з облікової програми BAS.

Є також ряд спеціалізованих звітів які для формування отримують данні із не з рахунків бухгалтерського обліку а із Регістрів, наприклад: Очікуваний і підтверджений ПДВ придбань, Очікуваний і підтверджений ПДВ продажів, Перевірка сум вхідного ПДВ, Перевірка сум зобов'язань по ПДВ.

Довідники

Вся нормативно-довідкова інформація системи зберігається в довідниках, по суті Довідник це список. Основні довідники системи це: Контрагенти, Номенклатура, Основні засоби, Нематеріальні активи, Співробітники, Фізичні особи, Валюти, Одиниці виміру, Розрахункові рахунки, та інші.

Документи

Основна задача документів в програмі бухгалтерського обліку BAS реєструвати дані господарських операцій підприємства, документи роблять записи по румунках бухгалтерського обліку за допомогою проводок, та додатково роблять записи по спеціалізованих регістрах оперативного обліку. Всі документи системи згруповані по розділах:

  • Розділ Банк і каса — Платіжні доручення, Списання з банківського рахунку, Надходження на банківський рахунок, Прибутковий Касовий ордер, Видатковий касовий ордер;
  • Розділ Продажі: Рахунок на оплату покупця, Прибуткова накладна, Коригування боргу, Податкова накладна;
  • Розділ Купівлі: Довіреність, Надходження товарів і послуг, Надходження додаткових витрат, ВМД по імпорту, Рахунок від постачальника;
  • Розділ Склад: Переміщення товарів, Комплектація номенклатури, Інвентаризація товарів, Оприбуткування товарів, Списання товарів;
  • Розділ Виробництво: Вимога накладна, Звіт виробництва за зміну, Надання виробничих послуг, Інвентаризація НЗВ, Реалізація послуг з переробки, Передача сировини в переробку, Надходження з переробки;
  • Розділ ОЗ і НМА: Надходження устаткування, Передача устаткування в монтаж, Надходження обєктів будівництва, Введення в експлуатацію основних засобів, Переміщення ОЗ, Модернізація та ремонт ОЗ, Інвентаризація ОЗ, Переоцінка ОЗ, Індексація ОЗ, Списання ОЗ, Амортизація ОЗ, Надходження НМА, Прийняття до обліку НМА, Амортизація НМА;
  • Розділ Зарплата і кадри: Прийом на роботу, Кадрове переміщення, Зміна параметрів індексації, Нарахування зарплати, Відображення зарплати в бухгалтерському обліку, Відомість в банк, Відомість в касу.

Де які документи мають типові друковані форми, наприклад, Рахунок фактура, Видаткова накладна, Платіжне доручення, Товарно-транспортна накладна (ТТН).

Ролі співробітників

Бухгалтерська програма BAS реалізує можливість розподілу доступу до функціоналу відповідно до посадових обов'язків співробітників, тобто наприклад, головний бухгалтер матиме доступ до всіх облікових можливостей програма а бухгалтер по зарплаті зможе працювати тільки із зарплатними документами та звітами. Програма дає можливість як налаштовувати спеціалізовані ролі так і типові, наприклад: Адміністратор, Аудитор, Бухгалтер, Головний бухгалтер, Кадровик, розраховувач, Табельник, Керівник.

Звернувшись до співробітників нашого підприємства, ви зможете отримати всю необхідну інформацію для підбору та придбання ліцензійної програми BAS, що найбільше відповідає специфіці діяльності вашої організації.