НЕТСОФТ Облікове програмне забезпечення Управлінський консалтинг


ЩО ТАКЕ ERP СИСТЕМА І НАВІЩО ВОНА ПОТРІБНА ?

  ЩО ТАКЕ ERP СИСТЕМА І НАВІЩО ВОНА ПОТРІБНА ?

Узгодження фінансових показників в кінці місяця займає занадто багато часу. Ваші прогнози продажів базуються більше на припущеннях ніж на обґрунтованих цифрах. У вашого бізнесу виникають проблеми із забезпечення замовлень необхідним обсягом товарів чи продукції в результаті затримки відвантажень клієнтам. Ви не знаєте скільки у вас складських запасів і це важко з’ясувати. Якщо така ситуація нагадує ваш бізнес, то можливо настав час розглянути можливість придбання системи ERP.

Оскільки кожна компанія є унікальною, немає єдиного індикатора, який говорить: "Вам зараз потрібен ERP!" Проте компанії які зараз користуються системою ERP, у своїй попередній діяльності часто зіштовхувалися з переліченими проблемами. Чи має ваш бізнес певну частину саме цих проблем? Ознайомтеся з де якими ознаками того, що ваша компанія готова до ERP.

У ВАС Є БАГАТО РІЗНИХ ПРОГРАМ ДЛЯ РІЗНИХ ЗАВДАНЬ

Витратьте кілька хвилин на роздуми про те, як працівники вашої компанії записують, відслідковують та обробляють інформацію. Чи бухгалтерський персонал використовує одну систему для дебіторської та кредиторської заборгованості, а відділ продаж використовує іншу для вводу замовлень клієнтів? Чи відбувається процес прийняття цих замовлень і їх виконання, в цій же програмі? Чи співробітники на вашому складі використовують абсолютно інше рішення для відстеження доставки та отримання?

Коли різні системи, управління замовленнями та обліку складу працюють окремо, це може спричинити хаос у процесах, які мають на меті забезпечити безперебійну роботу вашої компанії. Без точних даних з продажу, управління запасами може постраждати, а відсутність свіжої інформації з бухгалтерського обліку, може викликати сильний вплив на все, від маркетингових бюджетів до заробітної плати.

Програмне забезпечення ERP інтегрує ці системи так, щоб кожна бізнес-функція спиралася на єдину базу даних. За допомогою одного джерела інформації, що містить точні дані в режимі реального часу, рішення ERP формує актуальні звіти, допомагає персоналу приймати більш швидкі рішення та звільняє час, щоб працювати над більш складними завданнями - як допомогти бізнесу зростати ще швидше.

ВИ НЕ МАЄТЕ ПРОСТОГО ДОСТУПУ ДО ІНФОРМАЦІЇ ПРО ВАШ БІЗНЕС

Якщо хтось запитав вас, яка ваша середня прибутковість продажів, скільки часу вам це доведеться з’ясувати? Як щодо інших ключових показників ефективності, наприклад, кількість замовлень на день або продажів на сьогодні? Для компаній, які покладаються на паперовий облік та електронні таблиці, які потрібно постійно оновлювати та узгоджувати вручну, відповіді можна довго чекати.

Зараз темп бізнесу швидший, ніж будь-коли раніше, це означає, що співробітники вашої компанії потребують негайного доступу до ключових даних. Завдяки рішенню ERP, керівники можуть отримувати цілісне бачення бізнес-операцій у будь-який час, тоді як інший персонал може отримати інформацію, яка їм необхідна, щоб ефективніше виконувати свою роботу.

ОБЛІК ЗАЙМАЄ БІЛЬШЕ ЧАСУ І УСКЛАДНЮЄТЬСЯ

Часто перші помітні ознаки того, що ваша компанія потребує програмного забезпечення ERP, надійдуть з вашої бухгалтерії. Якщо ваші працівники покладаються на паперові рахунки-фактури та замовлення для здійснення продажів, і витрачають години щотижня, вручну вводячи їх в різні системи бухгалтерського обліку та продажів, то потрібно розуміти, скільки часу витрачається на ці завдання, які ERP-програмне забезпечення може обробляти в одну мить.

Те ж саме стосується і фінансової звітності. Якщо для консолідації або узгодження фінансової інформації через системи та через незліченну кількість електронних таблиць потрібен значний обсяг часу, рішення ERP може суттєво спростити підготовку звітності. З усіма фінансовими показниками в єдиній базі даних, бухгалтерський персонал не буде витрачати час на зведення інформації, повторно набирати данні або узгоджувати їх вручну.

ПЕРЕБОЇ З ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ ЗАПАСІВ

Коли компанії ростуть, одне з найбільших завдань - це управління запасами. Забезпечення правильного об’єму закупівель у потрібному місці в потрібний час є важливою частиною ділових операцій.

Коли продажі, інформація про рекламну діяльність та дані про клієнтів зберігаються окремо, це може спричинити серйозні проблеми у вашій компанії. Якщо у вас закінчиться популярний продукт, продажі будуть вичерпані до наступної доставки. Тим часом, якщо клієнт хоче дізнатися про замовлення, співробітники не можуть відстежити його, щоб перевірити, чи замовлення було доставлено, або воно ще знаходиться на складі, в наслідок ваша компанія почне здобувати погану репутацію за надійність та сервіс.

З іншого боку, за допомогою системи ERP, співробітники кожного відділу матимуть доступ до такої актуальної інформації. Фахівці які обробляють замовлення клієнтів, мають можливість відповідати на запити клієнтів про статус відвантаження замовлення, статус платежу, проблеми з обслуговуванням тощо, без необхідності зависати на телефоні та перевіряти його в іншому відділі. Ще краще, щоб клієнти мали можливість через Інтернет просто заходити до свого облікового запису та переглядати інформацію про статус придбаних товарів.

ВАШЕ ІТ НАДТО СКЛАДНЕ ТА ПОТРЕБУЄ БАГАТО ЧАСУ

Один з найбільших недоліків, при використанні декількох систем у вашому бізнесі, полягає в тому, що ІТ-менеджмент може стати кошмаром. Налаштування цих систем, їх інтеграція, підтримка та оновлення може бути складною, дорогою і забирати багато часу і ресурсів.

Якщо ви використовуєте застаріле програмне забезпечення для ведення бізнесу, модернізація системи може бути значно дорожчою, ніж вона коштувала спочатку. Ці оновлення є не тільки дорогими та трудомісткими, але також можуть скасовувати налаштування, встановлені ІТ-персоналом. Враховуючи це, не дивно, що дві третини середніх підприємств використовують застарілі версії свого бізнес - програмного забезпечення.

Замість того, щоб додавати більше програмного забезпечення та функціоналу - до вже неефективної системи, технологія BAS ERP може забезпечити вам оперативну реакцію на мінливі потреби бізнесу. Саме тому вибір постачальника ERP, як BAS Підприємство, є критичним. З BAS ERP оновлення системи вже не є проблемою, а нові функції легко додавати, коли ваш бізнес ростиме та змінюватиметься.