НЕТСОФТ Облікове програмне забезпечення Управлінський консалтинг


УПРАВЛІННЯ АСОРТИМЕНТОМ МАГАЗИНУ В УПРАВЛІННЯ ТОРГІВЛЕЮ ДЛЯ УКРАЇНИ

  Управління асортиментом магазину Управління торгівлею для України 8.3

Найважливішою складовою діяльності будь-якого торгового підприємства є бізнес-процес «Управління асортиментом». Адже від правильної асортиментної політики торгового підприємства, залежать ключові показники його роботи: зростання потоку покупців, збільшення середнього чека, зменшення кількості неліквідних товарів на складі і на полицях магазину. Але визначення та підтримка, оптимального по ширині і глибині асортименту товарів, завдання складне, а часом і нездійсненне, якщо облік в торговому підприємстві ведеться вручну без використання якісної комп’ютерної програми для управління торгівлею. Програма Управління торгівлею для України має повний функціонал для формування асортименту товарів, контролю за наявністю товарів постійного попиту, аналізу зміни попиту на товари з плином часу, планування продажів і оцінка фінансових показників в розрізі товарних категорій.


ДОВІДНИКИ ПІДСИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ АСОРТИМЕНТОМ

 

Можливість роботи з підсистемою Управління асортиментом налаштовується на закладці Маркетинг і планування, розділу Адміністрування, програми Управління торгівлею 8.3, шляхом установки декількох опцій: Управління асортиментом, Товарні категорії, Рейтинги продажів номенклатури, управління колекціями товарів, Формати магазинів, Плани продажів за категоріями, Сезонні коефіцієнти. Довідники підсистеми Управління асортиментом розташовуються на закладці Налаштування довідників, розділу Маркетинг і планування.

Довідник Формати магазинів

Довідник Формати магазинів 1С Управління торгівлею для України 8.3

Довідник Формати магазинів дозволяє згрупувати магазини за схожими маркетинговим ознаками: площі магазину (торгова точка, мінімаркет, супермаркет), місцем розташування магазину (міський гіпермаркет, магазин біля будинку), галузі магазину (супермаркет, універсам), цінової категорії магазину (бутік, стік), широті і глибині представленого асортименту (фахівець в категорії, дискаунтер), потоку і виду покупців. Поділ магазинів по форматам дозволяє в подальшому отримати найбільш збалансовані можливості по управлінню асортиментної, цінової і іншими політиками для магазинів, що працюють в рамках загального формату.

Довідник Товарні категорії

Довідник Товарні категорії 1С Управління торгівлею для України 8.3

Довідник Товарні категорії передбачений для класифікації представлених на підприємстві товарів за категоріями (тобто визначення категорій номенклатури, які будуть продаватися покупцям в магазинах). Товарна категорія - група товарів, які в процесі задоволення потреб сприймаються покупцями як взаємозалежні або взаємозамінні. При цьому товарна категорія може бути представлена ​​як брендовим товаром, так і товаром, що не мають власного бренду. Важливо розуміти, що глибина деталізації товарних категорій дозволяє в майбутньому найбільш ефективно оптимізувати товарні потоки і витрати магазинів. Оскільки на основі товарних категорій в подальшому здійснюється формування асортиментної політики для магазинів які працюють в одному форматі, тобто здійснюється визначення оптимальної кількості товарних категорій представлених в однотипних форматах магазинів, на підставі яких здійснюється в подальшому управління ціновою політикою, програмами по просуванню товарів, а також регулювання розміщення товарів у торговельному просторі магазину і реалізація планів поставок. Відповідно щодо кожної з введених в програму товарних категорій можна отримати в подальшому на підставі моніторингу різних показників (продажів, залишків і т.д.), більш об’єктивну картину роботи магазинів.

Довідник Марки (бренди)

Довідник Марки (бренди) 1С Управління торгівлею для України 8.3

У довідник Марки (бренди) заноситься інформація про всі представлені в магазинах торгових марках. Довідник Марки (бренди) використовується для планування асортименту та аналізу асортименту в розрізі брендів.

Довідник Колекції (сезони)

Довідник Колекції (сезони) 1С Управління торгівлею для України 8.3

Довідник Колекції (сезони) дозволяє згрупувати номенклатуру за сезонами дії, наприклад Літо 2017 року і управляти повним циклом етапів введення і виведення товарів з асортименту.


ДОКУМЕНТИ ДЛЯ УПРАВЛІННЯ АСОРТИМЕНТОМ

 

Документ Установка квот асортименту

Документ Установка квот асортимент 1С Управління торгівлею для України 8.3

Документ Установка квот асортименту використовується для планування рекомендованої кількості товарних позицій в розрізі товарних категорій і брендів. Встановити квоти ми можемо по конкретному формату магазину і чи колекції (сезону). Кнопка «Заповнити» дозволяє заповнити табличну частину документа або всіма товарними категоріями або вже встановленими квотами за форматом магазину. Кнопка «Додати бренд» додає бренд до товарної категорії.

Документ Зміна асортименту

Документ Зміна асортименту 1С Управління торгівлею для України 8.3

Документ Зміна асортименту дозволяє змінювати асортимент товарів як по підприємству в цілому, по формату магазину, так і по конкретній Колекції.

Операції з асортиментом:

  • Введення в асортимент (дозволені закупівлі і продаж)
  • Зміна стану асортименту (дозволені закупівлі і продаж)
  • Изменение состояние ассортимента (разрешены закупки и продажи)
  • Висновок з асортименту (дозволений тільки продаж)
  • Перенесення в архів, відкликання (заборонені закупівлі і продаж)

У табличній частині документа крім номенклатури також вказується Роль товару: постійний асортимент, додатковий асортимент, пробний асортимент, Вид цін і Товарна категорія.


ЗВІТИ ПІДСИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ АСОРТИМЕНТОМ

 

Поточна наповнюваність асортименту

Поточна наповнюваність асортименту 1С Управління торгівлею для України 8.3

Звіт Поточна наповнюваність асортименту - призначений для аналізу даних по поточній наповненості магазинів асортиментом.

Особливості звіту:

  • по кожній номенклатурній позиції, що входить в асортимент, виводиться її роль в асортименті, стадія життєвого циклу позиції в асортименті певного формату і вид роздрібної ціни,
  • доступна угруповання за форматами магазинів, видам номенклатури і категоріям (по кожному рівню угруповання виводиться кількість різних номенклатурних позицій, присутніх на звітний момент часу в асортименті).

Поточні квоти асортименту

Поточні квоти асортименту 1С Управління торгівлею для України 8.3

Звіт Поточні квоти асортименту - призначений для формування зведеної інформації за діючими на введену користувачем дату квотами з допустимими відсотками відхилення.

Варіанти звіту:

  • Поточні квоти асортименту;
  • Присутність марки в категоріях.

Звіти формуються в розрізі форматів магазинів відповідно до встановлених відборів.Звернувшись до співробітників НЕТСОФТ ви зможете отримати всю необхідну інформацію для підбору програми із лінійки 1С:Підприємство 8 що найбільш відповідає специфіці діяльності вашої організації.