BAS


Інформаційно-технологічний супровід (травень 2020 року)

 

У цьому інформаційному листі:

1. Важлива інформація

2. Дайджест нових матеріалів, опублікованих з моменту попереднього огляду

3. Ціни

 


1. ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

Продовження акції "100% роботи за 50% ціни" від сервісу FlyDoc до кінця травня 2020 р.!

Суперпропозиція для користувачів систем для автоматизації бізнесу – придбай можливість обміну електронними документами безпосередньо із власної програми на один рік зі знижкою 50%.

Акція триває з 06.04.2020 р. до 31.05.2020 р. (включно) для нових користувачів сервісу FlyDoc, тобто користувачів, які до періоду проведення акції ще жодного разу не використовували сервіс FlyDoc, окрім безкоштовного демо-доступу на один місяць. Детальніше

 

Робота в умовах карантину

У зв’язку із дією карантину через поширення COVID-19 у період з 18.03.2020 р. до 22.05.2020 р. Лінія консультацій та Центр Ліцензування перейшли на віддалений режим роботи, тому телефони цих служб не працюють. Консультації надаються тільки електронною поштою. Про будь-які зміни повідомимо додатково. Детальніше

Піклуючись про ваше здоров'я, а також дотримуючись вимог карантину, повідомляємо про те, що в травні 2020 року сувеніри ділового призначення не будуть видаватися користувачам, які мають діючий договір ІТС ПРОФ.

 

Запрошуємо на онлайн-семінар "Лекторій"

Запрошуємо на онлайн-семінар "Лекторій" на тему "Основні засоби та нематеріальні активи: простій через карантин, консервація, ремонт, ліквідація, оренда", який відбудеться 28 травня 2020 року в рамках інформаційно-технологічного супроводу (ІТС) користувачів.

Онлайн-семінар БЕЗКОШТОВНИЙ для користувачів з діючим договором ІТС ПРОФ!

Ознайомитися з детальною програмою, а також зареєструватися на онлайн-лекторій можна на сайті Всеукраїнської громадської організації "Спілка автоматизаторів бізнесу".

 

Доступ до сервісу ІС ІТС

Усі користувачі, які мають діючий договір ІТС ПРОФ, ІТС для віддаленого офісу, а також договір ІТС для Партнерів, отримують повний доступ до сервісу інформаційної системи ІТС на сайті. Користувачі ІТС ТЕХНО отримують доступ до сервісу інформаційної системи ІТС в обмеженому обсязі (тільки до технічної документації).

Доступ на сайт відкривається на час дії договору ІТС.

До уваги користувачів і партнерів!

Доступ до ІС ІТС здійснюється з використанням облікового запису Порталу ІТС. Тобто окремої реєстрації на сайті інформаційної системи ІТС не потрібно, користувач заходить на сайт з тим же логіном і паролем, що і на Портал ІТС.

Як зареєструватися на Порталі ІТС, описано в розділі "Як отримати доступ до інформаційної системи ІТС".

Перевірити реєстрацію договору ІТС можна в особистому кабінеті Порталу ІТС в розділі "Договори".

З усіх питань щодо роботи з інформаційною системою ІТС і сайту its.1c.ua звертайтеся за адресою web-its@1c.ua.

Питання про роботу Порталу ІТС можна задавати на webits-info@1c.ua.

 


2. ДАЙДЖЕСТ НОВИХ МАТЕРІАЛІВ, ОПУБЛІКОВАНИХ  З МОМЕНТУ ПОПЕРЕДНЬОГО ОГЛЯДУ

Методична підтримка типових рішень BAS

У поточному випуску у відкритому розділі "Огляд функціональності програм BAS" для користувачів рішення "BAS Документообіг КОРП" представлено опис можливостей віддаленої роботи, які включені до поставки антикризового комплекту на додаток до основних можливостей рішення.

Для користувачів рішень "BAS Бухгалтерія" та "BAS Бухгалтерія КОРП" представлено методику списання загальновиробничих витрат, а також способи виправлення помилок, що виникають при розрахунку собівартості.

Рекомендуємо ознайомитися з порядком ведення взаєморозрахунків із контрагентами "за договором у цілому" і "за документами розрахунків". Опубліковано методику придбання ТМЦ у постачальника з оплатою через підзвітну особу, а також методику обліку бланків суворої звітності.

Для користувачів представлено методики ведення обліку у роздрібній торгівлі, а саме: реалізації товарів у неавтоматизованій торговій точці; встановлення цін і переоцінки товарів у роздрібній торговій точці при обліку по продажній вартості; розрахунку торговельної націнки; розрахунків платіжними картками; обліку акцизного податку при роздрібних продажах.

Опубліковано порядок виконання операцій з рахунками непідтвердженого ПДВ у кінці періоду та методику постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування. Представлено загальний порядок нарахування та перерахування до бюджету інших (неавтоматизованих) податків.

Користувачам рішення "BAS Бухгалтерія" рекомендуємо ознайомитися з методиками виплати авансу фіксованою сумою та за відпрацьований час.

Користувачам програм "BAS ERP", "BAS Комплексне управління підприємством" та "BAS Бухгалтерія КОРП" рекомендуємо ознайомитися з методикою нарахування оплати за роботу в святкові та вихідні дні.

Для користувачів "BAS Комплексне управління підприємством" та "BAS Бухгалтерія КОРП" корисною для ознайомлення буде методика введення початкових залишків за розрахунками з працівниками.

Користувачам рішення "BAS Бухгалтерія КОРП" також рекомендуємо ознайомитися з порядком та прикладами відображення відпустки для догляду за дитиною та оплати за надурочну роботу, з методикою обліку права на відпустку, введення і розрахунку залишків відпусток.

Для користувачів рішень "BAS ERP" та "BAS Комплексне управління підприємством" представлено порядок внесення залишків заборгованостей по комісійній винагороді, а також відображення операцій комісійної торгівлі при обліку у комітента.

Опубліковано методику відображення збирання (розбирання) товарів та актуалізовано методику проведення ремонту основних засобів.

 

Методична підтримка типових рішень "1С:Підприємства 8"

Користувачам конфігурації "Управління невеликою фірмою для України" рекомендуємо ознайомитися зі статтями, автором яких є Анна Федосюк, фахівець-консультант компанії "ХВОЯ Інтегра". У матеріалах розглянуті різні аспекти використання прикладного рішення для автоматизації ключових процесів на підприємствах малого бізнесу.

У поточному випуску в розділі "Робота з довідниками і документами, сервісні функції" представлена методика настройки облікових записів, яка дозволяє відправляти і отримувати листи по електронній пошті, наприклад, друковані форми, які формуються в програмі.

У розділі "Аналіз діяльності підприємства" опублікована методика фінансового планування і аналізу, а саме описані інструменти, які дозволяють оцінити рентабельність бізнесу і управляти його розвитком.

Для користувачів усіх типових програм для автоматизації бізнесу оновлено архів курсів валют за попередній рік, що завантажується з сайту ІТС. У поточному випуску опубліковано архів курсів валют за період "травень 2019 р. – квітень 2020 р.".

 

Методична підтримка розробників та адміністраторів

Для розробників конфігурацій оновлена зовнішня обробка "Налаштування технологічного журналу", яка призначена для створення і редагування конфігураційного файлу технологічного журналу.

Пропонуємо ознайомитися зі способами побудови відмовостійкого кластеру PostgreSQL, а також з методикою налаштування зовнішньої синхронізації на PostgreSQL для механізму копій баз даних.

Цікавими для ознайомлення будуть покрокові налаштування підключення популярних провайдерів маркерів входу до облікових записів користувачів.

Також у розділі опублікована методика підключення до серверу налагодження через https.

 

Консультації з питань роботи рішень BAS

Розділ доповнено переліком рекомендацій та відповідей на питання щодо роботи рішень "BAS".

 

Поради лінії консультацій щодо роботи в рішеннях "1С:Підприємства"

У розділі оновлено перелік рекомендацій і відповідей на питання щодо роботи прикладних рішень "1С:Підприємства".

 

Сервіси здачі електронної звітності та обміну первинними документами

У довіднику "Сервіси здачі електронної звітності та обміну первинними документами" у розділі "Робота в сервісі "FREDO Звіт" актуалізовано порядок роботи з довідниками державних органів.

У розділі "Робота в сервісі "FREDO ДокМен" опубліковано методику створення універсального документа із вкладеннями.

З моменту попереднього огляду випущено версії "FREDO": 01.02.006 – 01.02.008.

 

Консультації аудитора

Довідник "Консультації аудитора" доповнено новими консультаціями з питань бухгалтерського, податкового та кадрового обліку, наданими в рамках сервісу "Консультації аудитора". Для ознайомлення з матеріалами довідника необхідна наявність договору ІТС рівня ПРОФ.

Задати питання аудитору, в тому числі для допомоги у формуванні запиту до ДПС, можна за адресою answ_audit@1c.ua або за допомогою web-форми з особистого кабінету на сайті ІТС.

Детальніше про сервіс "Консультації аудитора" та умови його надання можна дізнатися на сторінці сервісу на Порталі ІТС.

 

Консультації для бухгалтера

Розділ "Податкова звітність" довідника "Регламентована звітність" доповнено матеріалом "Податкова декларація з податку на прибуток підприємств (звітний період – квартал)". У ньому розглянуті особливості складання "квартальної" податкової декларації з прикладом.

Опубліковано чергові коментарі методистів до нормативних документів. Звертаємо увагу на найбільш важливі:

 • Коментар від 24.04.2020: Верховна Рада України внесла зміни до Закону про ЄСВ щодо впровадження єдиного рахунку для сплати ЄСВ. Детальніше
 • Коментар від 14.04.2020: ДПСУ оприлюднила Довідники податкових пільг № 98/1 та № 98/2 (станом на 2 квітня 2020 року). Детальніше
 • Коментар від 09.04.2020: Верховна Рада України внесла зміни до низки законодавчих актів, спрямовані на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби. Детальніше
 • Коментар 07.04.2020: Верховна Рада України внесла чергові зміни до Податкового кодексу України у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Детальніше

У зв'язку зі змінами в законодавстві актуалізований підрозділ "Праця і заробітна плата", а також підрозділ "Звітність (види, терміни подання та ін.)" в частині статистичної та фінансової звітності розділу "Бухгалтеру на замітку" довідника "Коментарі до нормативних документів і роз'яснень. Довідкова інформація".

Опубліковано відеоматеріали доповідей семінару "Лекторій":

 • від 16 квітня 2020 року, який був присвячений операціям в ЗЕД та особливостям податкового обліку
 • від 23 квітня 2020 року, який був присвячений кадровому обліку і трудовим відносинам, а також "карантинним" питанням

Переглянути відеоматеріали можуть користувачі, які мають договір ІТС рівня ПРОФ.

У розділі "Періодика і книги" опубліковано матеріали журналів "Бухгалтер" Олександра Кірша № 11-12 за 2020 рік.

Додано нові консультації та відповіді на питання в довідник "Дебет-Кредит. Питання і консультації".

У довіднику "Календар бухгалтера" представлена інформація про терміни сплати податків і зборів, а також терміни подачі фінансової, податкової, статистичної звітності у травні 2020 року.

На сайті ІТС представлена актуальна станом на 28.04.2020 р. нормативно-правова база "ЛІГА:ЗАКОН. Інформаційно-правова підтримка", підготовлена ІАЦ "Ліга".

 

Консультації для бюджетної сфери

Довідник "Закупівлі за державні кошти" доповнено актуальними матеріалами у новому розділі "Закупівлі в період запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)". В матеріалах представлено інформацію про зміни в організації закупівель в період карантину, а саме введення уповноваженої замовником особи для здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, функції уповноваженої особи з набранням чинності нової редакції Закону про публічні закупівлі, діяльність спеціалізованих організацій, особливості закупівель в період карантину та закупівель для заходів, спрямованих на запобігання короновірусної хвороби COVID-19. Інформація корисна суб’єктам державного сектору, комерційним підприємствам – постачальникам товарів, робіт і послуг для бюджетних установ, учасникам сфери публічних закупівель.

У довідник "Бухгалтерський облік суб’єктів державного сектору" додано новий підрозділ "Внутрівідомче переміщення активів" у розділи "Фінансові активи" і "Зобов’язання". У ньому наведено інформацію про рахунки бухгалтерського обліку операцій внутрішнього переміщення активів, особливості внутрівідомчого переміщення основних засобів, інших необоротних матеріальних активів, нематеріальних активів та запасів, кореспонденція субрахунків та відображення у звітності.

 

Нові версії прикладних рішень, що випущені з моменту попереднього огляду

Отримати оновлення зазначених прикладних рішень можна за допомогою сервісу "Оновлення програм".

Типові конфігурації для Business Automation Software:

 • Конфігурація "BAS Документообіг КОРП", редакція 2.1, версії 2.1.4.1

Технологічна платформа "1С:Підприємство 8":

 • 1С:Підприємство 8. Версія 8.3.17.1386
 • 1С:Підприємство 8. Версія 8.3.16.1359

Типові конфігурації для "1С:Підприємства 8":

 • Конфігурація "Управління невеликою фірмою для України. ПРОФ", редакція 1.6, версія 1.6.11.2 (оновлення + перехід з версій Мікро і Базової на ПРОФ)
 • Конфігурація "Управління невеликою фірмою для України. Базова", редакція 1.6, версія 1.6.11.2 (оновлення + перехід з версії Мікро на Базову)
 • Конфігурація "Управління невеликою фірмою для України. Мікро", редакція 1.6, версія 1.6.11.2 (оновлення)

 


3. ЦІНИ

ІТС
Вид договору ІТС
Договір
Рекомендована роздрібна ціна договору ІТС, грн. без ПДВ
ІТС ПРОФ
 
12 міс.
6450
 
6 міс.
3450
 
3 міс.
1800
 
окремий випуск
1200
 
із щомісячною оплатою
600
 
пільговий супровід 12 міс. за схемою 8+4
3810
 
пільговий супровід 12 міс. за схемою 8+4 (із щомісячною оплатою, перші 8 місяців)
510
ІТС ТЕХНО
 
12 міс.
4500
 
6 міс.
2400
 
із щомісячною оплатою
420
ІТС ДЛЯ ВІДДАЛЕНОГО ОФІСУ на 12 міс. (залежно від кількості дозволів)
 
від 1 до 5
900
 
від 6 до 10
810
 
від 11 до 20
720
 
від 21 до 50
630
 
від 51 до 100
540
 
більше 100
450
Апгрейд з ІТС ТЕХНО на ІТС ПРОФ
 
доплата за 1 місяць
180
 
доплата за 2 місяці
360
 
доплата за 3 місяці
540
 
доплата за 4 місяці
720
 
доплата за 5 місяців
900
 
доплата за 6 місяців
1080
 
доплата за 7 місяців
1260
 
доплата за 8 місяців
1440
 
доплата за 9 місяців
1620
 
доплата за 10 місяців
1800
 
доплата за 11 місяців
1980

 

ІТС ПРОФ за програмою лояльності
Придбаний договір ІТС
Тривалість попереднього договору ІТС
12 міс. або 
пільговий 8+4
6 міс.
3 міс. 
(в т.ч. пільговий)
1 міс.
Рекомендована роздрібна ціна договору ІТС, грн. без ПДВ
ІТС ПРОФ на 12 місяців
5700
6090
6270
6390
ІТС ПРОФ на 6 місяців
3000
3150
3300
3390
ІТС ПРОФ на 3 місяці
1560
1650
1710
1770
ІТС ПРОФ на 1 місяць
900
990
1080
1170

 

Сервіс ІТС Галузевий
Вид сервісу 
ІТС Галузевий
Кількість місяців
Рекомендована роздрібна ціна, грн. без ПДВ
ІТС Галузевий 1-ї Категорії
 
1 міс.
360
 
3 міс.
780
 
6 міс.
1440
 
12 міс.
2700
 
Пільговий 12 міс.
1800
ІТС Галузевий 2-ї Категорії
 
1 міс.
720
 
3 міс.
1560
 
6 міс.
2880
 
12 міс.
5400
 
Пільговий 12 міс.
3600
ІТС Галузевий 3-ї Категорії
 
1 міс.
1440
 
3 міс.
3120
 
6 міс.
5760
 
12 міс.
10800
 
Пільговий 12 міс.
7200
ІТС Галузевий 4-ї Категорії
 
1 міс.
2160
 
3 міс.
4650
 
6 міс.
8700
 
12 міс.
16200
 
Пільговий 12 міс.
10800

 

Сервіси FREDO Звіт і FREDO ДокМен
Вид договору
Рекомендована роздрібна ціна, грн. без ПДВ
Доступ до онлайн-сервісу FREDO Звіт для юридичної або фізичної особи і оновлення програмної продукції на 12 місяців (тільки для користувачів базових версій "1С:Підприємство 8")
1200
Доступ до онлайн-сервісу FREDO Звіт для додаткової юридичної або фізичної особи і оновлення програмної продукції на 1 місяць
102
Доступ до онлайн-сервісу FREDO Звіт для ФОП на ССО і оновлення програмної продукції на 12 місяців (тільки для користувачів базових версій "1С:Підприємство 8")
240
Доступ до онлайн-сервісу FREDO Звіт для додаткової ФОП на ССО і оновлення програмної продукції на 1 місяць
21
Доступ до онлайн-сервісу FREDO ДокМен (основне підключення) і оновлення програмної продукції на 1 місяць
51
Доступ до онлайн-сервісів FREDO ДокМен (додаткове підключення) і оновлення програмної продукції на 1 місяць
51
Оновлення програмної продукції FREDO до мережевої версії
360

 

Сервіс Консультації аудитора
Найменування
Рекомендована роздрібна ціна,
грн. з ПДВ 20%
Інформаційно-консультаційна послуга "Консультація аудитора"
450

 

Сервіс Пактум.Контрагент
Назва сервісу
Рекомендована роздрібна ціна, грн. без ПДВ
Доступ до онлайн-сервісу Пактум.Контрагент Бізнес-2200 на 12 міс.
3000
Доступ до онлайн-сервісу Пактум.Контрагент Бізнес-1200 на 6 міс.
2000
Доступ до онлайн-сервісу Пактум.Контрагент Бізнес-300 на 3 міс.
600

 

Сервіс FlyDoc
Назва сервісу
Рекомендована роздрібна ціна, грн. без ПДВ
Доступ до онлайн-сервісу електронного документообігу "FlyDoc" для юридичної особи на 1 рік
5000
Доступ до онлайн-сервісу електронного документообігу "FlyDoc" для фізичної особи-підприємця (ФОП) на 1 рік
2500