Розжени свій бізнес, стань лідером! НЕТСОФТ - реальна автоматизація бізнесу.
WMS СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ СКЛАДОМ

WMS СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ СКЛАДОМ

Система управління складом (WMS) - це програмне забезпечення та процеси, які дозволяють організаціям контролювати та адмініструвати складські операції з того моменту, коли товари або матеріали надходять на склад до їх вибуття. Операції на складі включають управління запасами, процеси відбору та аудиту.

Наприклад, WMS може забезпечити прозорість залишків запасів організації в будь-який час і в будь-якому місці, як на складі, так і в дорозі. Вона також може керувати операціями з ланцюгами постачання від виробника або гуртового постачальника до складу, а потім до роздрібного споживача або дистриб'ютора. WMS часто використовується разом із системою управління транспортом (TMS) або системою управління запасами.



ТИПИ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ СКЛАДОМ

Типи системи управління складом зазвичай залежить від розміру та сфери діяльності організації. Вони можуть бути самостійними системами або модулями у більш масштабній системі управління ресурсами підприємства (ERP) або частиною пакету програм.

Вони також можуть бути різної складності. Деякі невеликі організації можуть використовувати просту програму для друку документів або електронні таблиці, але більшість великих організацій - від малого та середнього бізнесу до корпоративних компаній - використовують складне програмне забезпечення WMS. Деякі налаштування WMS розроблені спеціально для організацій різного розміру, і багато постачальників мають версії продуктів WMS, які можуть масштабуватися в різних по розмірах організаціях. Деякі організації створюють власну WMS з нуля, але частіше купляють WMS у постачальника.

WMS також може бути розроблена або налаштована для конкретних вимог організації; Наприклад, підприємства які займаються продажами в інтернеті можуть використовувати WMS, що має іншу функціональність, ніж підприємства роздрібної торгівлі будівельними матеріалами. Крім того, WMS також може бути розроблена або налаштовано спеціально по типах товарів, які продає організація; наприклад, роздрібний продавець спортивних товарів матиме іншу специфіку, ніж постачальник продуктів харчування.



ПЕРЕВАГИ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ СКЛАДОМ

Хоча WMS є складною і дорогою для впровадження та експлуатації, підприємства отримують переваги, які можуть виправдати складність та витрати. Впровадження WMS може допомогти організації скоротити витрати на оплату праці, покращити точність складських запасів, підвищити гнучкість та оперативність, зменшити помилки у відборі та відвантаженні товарів та покращити обслуговування клієнтів. Сучасні системи управління складом працюють із даними в режимі реального часу, що дозволяє організації керувати актуальною інформацією про такі процеси, як замовлення, відвантаження, надходження та будь-які рухи товарів.



ОСОБЛИВОСТІ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ СКЛАДОМ

Багато функцій є загальними для продуктів WMS, включаючи такі:

  • Структура складу, яка дозволяє організаціям налаштовувати робочий процес та логіку відбору, так щоб бути певними, що товари оптимально розподіляються на складських площах. WMS використовує механізм, який максимізує місце для зберігання та показує відхилення сезонних запасів.
  • Відстеження наявності запасів, застосовуючи передові системи відстеження, включаючи радіочастотну ідентифікацію(RFID), автоматичну ідентифікацію та збір даних(AIDC) та сканери штрих-кодів, що дає можливість легко знайти товари, коли їх потрібно перемістити.
  • Вибір та пакування товарів, включає вибір партії та серій. Складські працівники також можуть використовувати найбільш багатофункціональне зонування та функції перехресних завдань, щоб найбільш ефективно керувати завданнями збірки та пакування.
  • Управління працею, допомагає менеджерам складу контролювати ефективність роботи працівників за допомогою ключових показників ефективності (KPI), які вказують на працівників, які працюють краще або гірше стандартів.
  • Звітність, яка допомагає менеджерам проаналізувати продуктивність складських операцій та знаходити сфери для покращення.

WMS та IoT

Приєднані пристрої та датчики у продуктах та матеріалах допомагають організаціям забезпечити можливість виробляти та передавати потрібну кількість товарів за правильною ціною в потрібне місце в потрібний час. Всі ці функції потрапляють в Інтернет речі(IoT).
Такі дані IoT можуть інтегруватися в WMS, щоб допомогти керувати маршрутизацією продуктів з точки збору до кінцевої точки. Така інтеграція дає організаціям змогу розвивати послідовні ланцюжки постачань, а не групові. Послідовні ланцюги постачання залежить від споживчого попиту, що дозволяє організувати більшу гнучкість та оперативність, тоді як групове постачання формується довгостроковими прогнозами попиту споживачів.



НАЙПОПУЛЯРНІШІ ПОСТАЧАЛЬНИКИ WMS

Різні постачальники програмного забезпечення продають системи управління складом. IBM, Microsoft, Oracle та SAP мають продукти або модулі WMS у комплексних пакетів ERP. Але найбільш доступними на ринку України є програмні продукти BAS до складу яких входить модуль WMS це BAS Управління торгівлею та BAS ERP.



Звернувшись до співробітників нашого підприємства, ви зможете отримати всю необхідну інформацію для підбору ліцензійної програми BAS, що найбільше відповідає специфіці діяльності вашої організації.