BAS


Основні питання автоматизації торгівлі із застосуванням програмного забезпечення BAS

 

Тривалий час російська торгівля була представлена ​​в основному хаотичними і організованими ринками, де торгові точки могли запропонувати покупцеві обмежений асортимент товарів. Сьогодні їм на зміну прийшли супер- і гіпермаркети, число товарних позицій в яких обчислюється десятками і сотнями тисяч. З огляду на вимоги аналітичного обліку, стає зрозумілим: охопити такий обсяг за допомогою « ручного » ведення бухгалтерії не представляється можливим. Крім того, стандартне ПО для потреб облікового відділу часто не враховує специфіку торгових підприємств і пропонує лише загальні рішення. Спрямованіпереважно на синтетичний облік та формування проводок. Тому спеціально для підприємств роздрібної та дрібнооптової мережі були розроблені програми BAS Торгівля , які забезпечують:

 

  • повну автоматизацію торговельних процесів та облікових операцій, пов'язаних з їх відображенням в бухгалтерському обліку і детальним аналізом;
  • оперативне управління діяльністю компанії;
  • контроль на віддалених і центральних точках;
  • ефективне використання в роботі торговельних підприємств спеціального обладнання.

 

Застосування автоматичних рішень на підприємствах торгівлі – кращий спосіб оптимізувати робочий процес і допомогти в оцінці результатів діяльності для прийняття подальших управлінських рішень.

 

 

Різниця між бухгалтерськими програмами і засобами автоматизації торгівлі BAS

 

Невірно розуміючи специфіку торгового процесу, ряд підприємств впевнено пропонує бухгалтерські програмні рішення для потреб роздрібної або оптової мережі. Часто вони виявляються неефективними, особливо якщо компанія робить ставку на аналітичний облік та детальне відображення в ньому всіх товарних операцій: надходження і реалізацію, обмін, вибуття унаслідок псування, природні втрати, списання, повернення постачальнику і т.д. в рамках звичайного бухгалтерського ПО забезпечити якісний товарний облік не представляється можливим. Тому фахівці рекомендують торговельним підприємствам підбирати ПО BAS Торгівля, де акцент зроблений саме на цей аспект обліку, і передбачено внесення в базу сотень тисяч асортиментних позицій.

 

Спробуємо розібратися, в чому полягає різниця між бухгалтерськими і торговими засобами автоматизації:

 

  • Бухгалтерські програми BAS роблять ставку на облік і контроль фінансової діяльності підприємства. Господарські операції тут мають значення переважно з точки зору отримання фінансового результату – прибутку або збитку. Основні аспекти діяльності в рамках BAS Бухгалтерія – це підготовка первинної документації, формування проводок і складання звітної документації для оцінки рентабельності діяльності. Аналітичний облік товарних запасів і рухів по кожній позиції тут дещо обмежений через низьку значущості від загального результату роботи підприємства.
  • Програмне забезпечення BAS , створене під потреби торгових підприємств, робить ставку саме на товарний облік і пропонує оформлення будь-яких типів первинної документації, звільняючи облікових співробітників від цієї виснажливої ​​обов'язки. Підготовка і роздрук документів займає тут кілька хвилин, а за вказівкою оператора зафіксоване дію негайно проводиться по залишкам і синхронізується в бухгалтерській частині програми.

 

Важлива особливість програм BAS для торгівлі і для бухгалтерії – тимчасове рознесення фактичного здійснення операції і її документального відображення. У бухгалтерії різниця може становити кілька днів або тижнів, тоді як в торгівлі таке неприпустимо. Документи по кожній операції складаються негайно в момент її здійснення, що дозволяє отримувати актуальну інформацію за товарними залишками в режимі реального часу. Зволікання тут може стать причиною введення помилкових даних, втрати потрібного документа, порушення процесу взаєморозрахунків і т.д.

 

Основа бухгалтерського обліку в рамках BAS Бухгалтерія КОРП – це план рахунків, де висвітлюються фінансові операції і їх результати. Тут здійснюється формування всіх проводок, які утворюють залишки по рахунках для відображення в бухгалтерському балансі. У торговельних підприємствах це питання має другорядне значення. Набагато важливіше для програми BAS забезпечити оперативний облік в розрізі основних робочих категорій: товарів, каси, розрахункового рахунку, складу, контрагентів, тари, замовлень і т.д. Значення має рух товарів, швидкість їх оборотності, рентабельність укладених угод та інші аналогічні параметри, що визначають рівень прибутку або збитку від комерційної діяльності.

 

Також суттєва відмінність між торговим і бухгалтерським ПЗ BAS полягає в доступності для певного кола користувачів. Для облікового відділу це кваліфіковані бухгалтери та економісти, які знають план рахунків, правила формування проводок і способи розрахунку фінансових показників діяльності. Для роздрібних і оптових підприємств і складок доступ до BAS Торгівля може бути дозволений для всіх учасників торгового процесу: продавців, товарознавців, економістів, комірників, операторів з підготовки первинної документації, менеджерів та інших, що мають дуже слабке уявлення про нюансах бухгалтерії, але здатних забезпечити своєчасне і достовірне ведення аналітичного обліку по товарах, розрахунками, замовникам і постачальникам.

 

І останнє важлива відмінність торгового ПО BAS – сумісність з торговим обладнанням: касовими і фіскальними пристроями, електронними вагами, POS-терміналами, системами розпізнавання штрих-кодів і т.д. Їх застосування дозволяє на 100% автоматизувати торговий процес, виключає ймовірність помилок і зловживань, а також в рази прискорює процес обслуговування покупців. Облік можливості підключення перерахованих пристроїв в систему товарної аналітики – обов'язкове властивість, яким повинні володіти всі торгові програми для автоматизації робочих процесів.