НЕТСОФТ Облікове програмне забезпечення Управлінський консалтинг


ЯК ВИБРАТИ ПРОГРАМУ 1С:ПІДПРИЄМСТВО 8?, ЯК ВИБРАТИ ПОСТАЧАЛЬНИКА ПОСЛУГ?

  ЯК ВИБРАТИ ПРОГРАМУ 1С?, ЯК ВИБРАТИ ПОСТАЧАЛЬНИКА ПОСЛУГ 1С?

Програмні продукти 1С:Підприємство 8 безперечно є найбільш функціональними і доступними засобами автоматизації обліку на вітчизняних підприємствах. Платформа 1С:Підприємство 8 перебувє в постійному розвитку адаптуючись і змінюючись в відповідно до нових досягнень в IT індустрії і реаліями ведення бізнесу в сучасних умовах. Але прийнявши рішення про автоматизацію підприємства або заміни старої облікової системи на сучасну, відповідальні особи компанії стикаються з проблемою вибору. Адже їм доводиться вибирати з десятків типових і спеціалізованих продуктів 1С:Підприємство та величезної кількості фірм які надають послуги з впровадження та супроводу програмних продуктів 1С:Підприємство 8. Як зробити правильний вибір?ВИБІР ПРОГРАМНОГО ПРОДУКТА

 

Чому самостійно складно зробити правильний вибір? Навіть якщо ви володієте невеликим бізнесом наприклад магазин госп товари вам необхідно буде зробити вибір з ряду продуктів: Бухгалтерія 8.3, Роздріб 8, Управління торгівлею, Управління торговим підприємством. Кожен з цих продуктів підходить для ведення обліку в магазині в той же час має істотні відмінності за способом ведення обліку і доступною функціональності. Самостійне глибоке вивчення продукту з метою вибору безглуздо, так наприклад методичні матеріали по продукту Управління торговим підприємством становлять близько 2000 сторінок і буде потрібно не менше року копіткої праці щоб освоїти їх.

Ще більш серйозною стає проблема вибору якщо ви власник торгового підприємства або займаєтеся виробництвом, помилка у виборі продукту може коштувати дуже дорого. Наприклад у вас виробниче підприємство середнього розміру і ви вибираєте між 1С:Підприємство 8.3 Управління торговим підприємством - 30000 грн. і 1С:Підприємство 8.3 Управління виробничим підприємством 100000 грн. Різниця в ціні дуже істотна і ви вибрали перший варіант, починаєте впровадження і розумієте що програма має недостатню функціональність з точки зору виробничих операцій і потребує суттєвого доопрацювання що може звести нанівець всю економію від її придбання, а її подальше обслуговування напевно виявиться значно дорожче ніж дорожчого але стандартного продукту 1С:Підприємство 8.3 Управління виробничим підприємством.

Найбільш раціональним підходом до вибору продукту є аналіз власного бізнесу з метою формування чітких критеріїв до програмного забезпечення з урахуванням всіх зацікавлених сторін: бухгалтера, керівника, менеджерів, IT фахівців. Для прояснення критеріїв задайте собі наступні питання.

          Для торгових підприємств:

 • Чи потрібно нам в програмі вести бухгалтерський облік або досить торгового / складського обліку?
 • Чи потрібне паралельне ведення бухгалтерського обліку та управлінського в різних валютах?
 • У вашому бізнесі превалює роздрібна або оптова торгівля?
 • Ви використовуєте у вашій діяльності торгове обладнання (сканери штрих кодування, ваги, фіскальні принтери)?
 • Ви поширюєте серед своїх клієнтів дисконтні карти?
 • Відвантажуєте товари тільки безпосередньо зі складу або використовуєте системи резервування товарів, роботу під замовлення?
 • Чи потрібна вам в програмі система управління відносинами із клієнтами?
 • Чи потрібен вам платіжний календар?
 • Хотіли б ви в програмі мати систему управління цілями торгового підприємства?
 • Програма буде використовуватися в одному приміщенні або в різних територіально віддалених?

          Для виробничих підприємств:

 • Чи потрібно вам в програмі вести бухгалтерський облік або досить оперативного (управлінського)?
 • Чи потрібно паралельне ведення бухгалтерського обліку та управлінського в різних валютах?
 • Чи має ваше підприємство яскраво виражену галузеву спеціалізацію (сільське господарство, будівництво, громадське харчування)?
 • Чи влаштує вас використання спрощеної підсистеми нарахування зарплати (без автоматичного розрахунку лікарняних листів, відпусток)?
 • Вам потрібен розширений облік кадрів?
 • Ви нараховуєте зарплату окладом, погодинно, або також від виробітку (від кількості виготовлених виробів, виконаних технологічних операцій).
 • Чи потрібна вам в програмі система управління відносинами із клієнтами?
 • Чи потрібен вам платіжний календар?
 • Хотіли б ви в програмі мати систему планування виробництвом?
 • Чи потрібна вам підсистема бюджетування?
 • Програма буде використовуватися в одному приміщенні або в різних територіально віддалених?

Зібравши необхідну інформацію ви будете здатні грамотно провести переговори з постачальником програмного забезпечення 1С:Підприємство 8.ВИБІР ПОСТАЧАЛЬНИКА

 

Знайти надійного і компетентного постачальника програмних продуктів 1С:Підприємство дуже просто адже якщо ви працюєте в сфері бухгалтерського обліку або управління підприємством то напевно ви вже чули і знаєте про них. Однак ціни які вони просять за надані послуги з впровадження та супроводу, вас не порадують і можуть навіть стати нездоланним бар'єром для придбання програм 1С:Підприємство 8. Чи можливо знайти якісного партнера за розумні гроші?

Будь-яке комерційне підприємство яке надає професійні послуги в тому числі і послуги з впровадження, обслуговування програм 1С:Підприємство 8.3 всередині складається з трьох сфер впливу: Клієнт, Організація, Співробітники. Якщо ресурси всередині організації розподіляються рівномірно / справедливо то такі підприємства здатні надавати якісні послуги за розумні гроші якщо ні то це однозначно відобразитися або на якості послуг або на їх вартості. Виявити перегини в ту чи іншу сторону можна за такими ознаками:

 • Велика кількість реклами в інтернеті та друкованих ЗМІ спрямованих більше на підтримку іміджу компанії ніж на унікальні акційні пропозиції для клієнтів.
 • Розміщення офісу в дорогих бізнес центрах в центральній частині міста.
 • Завищена / занижена зарплата співробітників компанії (можна подивитися на сайтах з вакансіями).
 • Наявності у постачальника ряду послуг (дуже витратних для їх організації) наприклад цілодобового обслуговування 24/7 які вам можливо ніколи і не знадобитися але все одно закладаються в собівартість реалізованих послуг.
 • Наявність сертифікованих співробітників Спеціаліст. Для організації роботи практично по всій лінійці продуктів 1С:Підприємство 8 фірмі партнеру достатньо мати близько 10 сертифікатів. Якщо фірма спеціалізується на окремих напрямках діяльності наприклад бухгалтерський облік, торгівля то досить 3/5 сертифікатів. Велика кількість сертифікатів в фірмі може вказувати на надмірне спрямування ресурсів на сертифікацію співробітників.
 • Єдина ціна на послуги по всим програмним продуктах 1С:Підприємство. Для того щоб успішно надавати послуги по продукту Бухгалтерія 8 фірмі партнеру достатньо всього одного фахівця за цим напрямком діяльнісний, а ось якщо впроваджувати Управління торговим підприємством то необхідно мінімум три фахівця з: бухгалтерського обліку, торговельних операцій і програміст платформи 1С:Підприємство. Собівартість послуг з різних продуктів значно відрізняється то можливо і відпускні ціни можуть бути різними в залежності від категорії складності продукту.

Наявність історії успішних впроваджень. Аналізуючи успішні впровадження фірми постачальника звертайте увагу на останні здійснені проекти так як більш ранні проекти могли виконувати співробітники які в даний момент вже працюють в інших компаніях.

Віддаленість постачальника від клієнта. Особистий контакт співробітників постачальника і клієнта дуже важливий, проте з розвитком засобів віддаленого доступу здійснювати типові операції по впровадженню, обслуговування програмних продуктів ставє все зручніше і дешевше. У таких умовах краще вибрати більш компетентного постачальника ніж того хто ближче до вас.КУПИТИ 1С:ПІДПРИЄМСТВО ЧИ ОРЕНДУВАТИ?

 

У більшості випадків у фінансовому та організаційному плані більш розумно купити у власність програмний продукт 1С:Підприємство ніж його орендувати за деякими винятками.

 • Якщо у вас в даний момент зовсім мало грошей на ведення бізнесу а ви вже зараз хочете використовувати всі переваги від автоматизації підприємства.
 • Якщо у вас кілька дрібних точок роздрібної торгівлі та ви хочете щоб всі дані про продажі збиралися в єдину інформаційну базу в оперативному режимі.


Звернувшись до співробітників НЕТСОФТ ви зможете отримати всю необхідну інформацію для підбору програми із лінійки 1С:Підприємство 8 що найбільш відповідає специфіці діяльності вашої організації.